Maasikas sarikapidu.Foto Mats Õun

Lasteaed Maasikas tähistas sarikapidu

21. septembril peeti Põhja-Tallinnasse kerkiva lasteaed Maasikas sarikapidu. Uhiuus 12-rühmaline hoone, kus kohti jagub 240 lapsele, valmib järgmise aasta suveks.

Lasteaia Maasikas uus hoone on kavandatud lapsesõbralikuks igas mõttes. Rühmaruumid kujundatakse helgetes toonides ning sisustatakse laste huvisid ja vajadusi arvestades. Igas rühmas on riietusruum, pesu- ja tualettruum ning kööginurk. Lükandseina abil saab rühmaruume jagada magamise ja mängimise alaks. Vasara tänava pool asuva peasissepääsu kõrvale tuleb saalikompleks koos garderoobi ja abiruumidega.

Hoone päikesepoolsele küljele ehitatakse avatud terrassid ning igale rühmale eraldi sissepääs. Teise korruse välitrepid ja terrassid kaetakse erikujulise valguskupliga. Hoovialale luuakse õuesoppe-, mängu- ja sporditegevusi soosiv keskkond, kus on kombineeritud võimalused nii aktiivseteks tegevusteks kui ka rahulikumate hetkede jaoks. Territooriumile rajatakse jalg- ja jalgrattatee, et lapsed saaksid harjutada rattasõitu ja liiklemist.

Lasteaia Maasikas hoone projekteerisid Architecture Workshop Finland Oy ja Architecture Workshop Finland Oy Eesti filiaal, seda ehitab RAMM Ehituse OÜ ja omanikujärelevalvet teeb Tallinna Linnaehituse Aktsiaselts. Hoone maksumus on ligi 9 miljonit eurot.

Foto: Mats Õun