Põhja-Tallinna kogukonnamaja avamine

Eile, 15. septembril avas oma uksed uus Põhja-Tallinna kogukonnamaja (Kari 13), kus asuvad tööle Põhja-Tallinna linnaosavalitsus ja Tallinna Kopli Huvikool. Loodud on rohkesti võimalusi aktiivseteks tegevusteks vabas õhus ja avatud on kohvik.

Uus kogukonnamaja on rajatud endise Tallinna Ranniku Gümnaasiumi lammutatud hoone territooriumile. Kogukonnamaja moodustub kolmest hooneosast: idatiivas asub Põhja-Tallinna valitsus (u 2720 m2), läänetiivas Kopli huvikool (u 2230 m2) ja keskosas kohvik-söökla (u 110 m²). Linnaosavalitsuse ja huvikooli ruumid paiknevad 1.-3. korrusel, neljas korrus on mittetulundusühingute kasutuses.

Kogu krunt (ligi 20 160 m²) on heakorrastatud, sinna on rajatud välilava, jalgrataste hoidla, laste mänguväljak, korvpalliplats ja rulapark. Inimestele on tagatud mugav ligipääs hoonele nii ühistranspordi kui ka teiste liikumisvahenditega.

Hoone projekteeris Esplan OÜ arhitekt Karina Mamontova eestvedamisel. Maastikuarhitektuuri kujundas AB Artes Terrae OÜ (maastikuarhitektid Karl Hansson ja Sulev Nurme). Omanikujärelevalvet tegi Keskkonnaprojekt OÜ.

Loe pikemat artiklit tallinn.ee

Vaata Maris Tomba ja Kaupo Kalda fotosid meie galeriist.