Õpetajate Kodu nurgakivi

Õpetajate Kodu sai nurgakivi

31. oktoobril asetasid Tallinna abilinnapead Eha Võrk ja Mihhail Kõlvart  Uuslinna tänav 3a kinnistule rajatavale Õpetajate Kodule nurgakivi.

“Uuslinna tänav 3a kinnistule rajatavasse majja on planeeritud kokku 75 korterit, neist 40 ühetoalised ja 35 kahetoalist,” ütles Võrk. “Korterid antakse üürile linna koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele. Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele.”

Võrk lisas, et Õpetajate Kodu saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilise lahendusega, mis tähendab, et eesmärgiks on võimalikult madalad ülalpidamiskulud. Maja soklikorrusele ehitatakse lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele.

Ehitustöid teostab Ramm Ehituse OÜ ning omanikujärelevalve teenust osutab Keskkonnaprojekt OÜ. Õpetajate Kodu kortermaja projekteeris AS Sweco Projekt, lisaks olid kaasatud Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna spetsialistid.

Lisainfo: projektijuht Marek Markvart, marek.markvart@rammehitus.ee

Vaata uudis ja fotogalerii pealinn.ee