Mustjõe Gümnaasium sai nurgakivi

Täna paigaldati Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi uuele hoonele (Paldiski mnt 83) nurgakivi.

Nurgakivi asetasid abilinnapead Vadim Belobrovtsev ja Betina Beškina, Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi ning Tallinna Haridusameti, kooli ja RAMM Ehituse esindajad.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul saavad Haabersti lapsed tuleval aastal uue ja uhke koolimaja, kus on ligikaudu 900 õppekohta. „Mustjõe Gümnaasiumi amortiseerunud hoone rekonstrueerimine oli hädavajalik, lisaks valitseb piirkonnas ka koolikohtade järgi suur nõue, sest sealne kiire kinnisvaraarendus on meelitanud Haaberstisse elama palju lastega peresid,“ rääkis Belobrovtsev. „Kuna vana maja ei olnud enam tänase päeva kontekstis piisavalt funktsionaalne ega võimaldanud vajalikke ruume ehitada, tuli see uue rajamiseks suures osas lammutada ning nüüd oleme paigaldamas nurgakivi õppehoonele, mida koolipere juba väga ootab.“

Ehitustöödega alustas Ramm Ehituse OÜ tänavu juulis. Hoone valmib kava kohaselt augustiks 2021 ning õppetööd saab seal alustada kuu aega hiljem, 1. septembril.

Koolihoone rekonstrueerimise käigus lammutati olemasolev võimla- ja aulakorpus ning rajatakse uus, tänapäeva tingimustele vastav õppekompleks koos õuealaga. Lisaks hoonele saab kool ka renoveeritud staadioni jooksuradade ja jalgpalli kunstmuruväljakuga ning erinevate atraktsioonidega, kus õpilastel võimalus aktiivselt vahetundidel aega veeta ja õuesõpet läbi viia. Peale rekonstrueerimist on Mustjõe Gümnaasiumi pindala 7500 ruutmeetrit, millest saab rõõmu tunda ligi 900 õpilast ja üle 70-liikmeline koolipere. Projekti eelarve on 8,7 miljonit eurot.

Täpsem info: projektijuht Ivo Jussmann, ivo.jussmann@rammehitus.ee

Vaata pikemat uudist ning fotogaleriid tallinn.ee lehelt.

Uudise tunnuspildi autor: Albert Truuväärt